Çin'de hayat normale dönüyor derken, yeniden endişeye neden oldu.

Çin’de hayat normale dönüyor derken, yeniden endişeye neden oldu.

1 ABONE OL

Ülkenin Rusya ve Kuzey Kore sınırlarına yakın kentler ile Wuhan’da yeni vakaların görülmesi, ikinci dalga endişesi yarattı.

2

Corona virüs salgınının merkezi olan Wuhan kentinin futbol takımında da oyuncular gelişmeleri kaygıyla takip ediyor.

3

İspanya’daki hazırlık sürecinin ardından geçtiğimiz haftalarda kente dönen Wuhan Zall, teknik direktör Jose Gonzalez yönetiminde antrenmanlarını sürdürüyor.

4

Wuhan Zall takımının tesislerinde futbolcuların enfekte olmaması bir çok tedbir alınması dikkat çekiyor. Takım, antrenmanlarını sıkı önlemler altında gerçekleştiriyor.

5

Vücut ısılarının ölçüldüğü tesis girişinde nasıl hareket etmeleri gerektiğini anlatan tabelalarla karşılanıyor, elleri dezenfekte edildikten sonra içeri alınıyor, idman sırasında da gruplar halinde çalışarak korunmaya çalışıyorlar.

6

Wuhan Zall takımının Brezilyalı forveti Rafael Silva ülke basınına yaptığı açıklamada “Salgın insanların davranışlarını çok değiştirdi. Kimse birbiriyle yakın durmak, fiziki kontak kurmak istemiyor.

7

Süper markete gittiğimde hala kaygı içerisinde olduklarını insanların gözlerinde görebiliyorum” diyerek şöyle devam etti:

8

“Elbette içinde bulunduğumuz durum canımızı sıkıyor. Çünkü ligin ne zaman başlayacağını bilmiyoruz. Antrenmanlarımızı yapıp beklemeye devam ediyoruz. Umarım en yakın zamanda maçlar başlayacak. Evim ve tesisler benim için en güvenli yerler. Başka bir yere gerekmedikçe gitmiyorum”.

9

Wuhan Zall takımında, şehre geri döndükleri tarihten sonra başlamak üzere oyunculara corona testleri yapıldı. Takımda şu an kadar covid19 bulaşan bir futbolcu tespit edilmedi.

10

Shandong Luneng takımından Fellaini ve Meizhou Hakka’dan Dorielton Çin’de testleri pozitif çıkan iki oyuncu olarak kayda geçti.

11

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı! Maç listesini görmek için buraya tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir