Çinlilerden Avrupada ki Corona virüsü için açıklama!

Çinlilerden Avrupada ki Corona virüsü için açıklama!

1

Korkutan açıklama Çin’den geldi… Çinli uzmanlar corona virüsün Avrupa’da çok can almasının sebebini açıkladı. Bilim insanları virüsün mutasyona uğrayarak ölümleri arttırdığı belirtti.

2

Öte yandan uzmanlardan virüsle ilgili dünyayı titreten bir açıklama daha geldi. Araştırmacılar, corona virüsün mutasyona uğramış 30 farklı türünü tespit ettiklerini duyurdu.

3

Corona virüs salgının başladığı Çin’de yapılan bilimsel çalışmaların sonucuna göre Avrupa ve ABD’deki ölümlerin virüse bağlı nedenleri araştırıldı.

4

Çin’de bulunan Zhejiang Üniversitesi, SARS-COV-2 olarak bilinen corona virüsün mutasyona uğramış 30 farklı türünü tespit ettiğini duyurdu.

5ÖLÜMCÜL TÜRDEKİ MUTASYON KEŞFEDİLDİ

ÖLÜMCÜL TÜRDEKİ MUTASYON KEŞFEDİLDİ

Corona virüsün mutasyon geçirerek çoğalan bu yeni 30 tür virüs arasında bazı türlerin son derece tehlikeli olduğu ve hızlı ölümlere yol açtığı ifade edildi.

6

Zhejiang Üniversitesi’nin bulunduğu Zhejiang bölgesinde ve Avrupa’da, bu ölümcül türdeki corona virüs mutasyonları bulunduğu vurgulandı.

7

En hafif ve zararsız corona virüs mutasyonunun ise ABD’nin Washington eyaletinde bulunduğu ifade edildi.

8KORONAVİRÜS MUTASYONLARA GÖRE 270 KAT DAHA HIZLI ÇOĞALABİLİYOR

KORONAVİRÜS MUTASYONLARA GÖRE 270 KAT DAHA HIZLI ÇOĞALABİLİYOR

Zhejiang Üniversitesi, son derece ölümcül olan bu corona virüs mutasyonlarının, diğer mutasyonlara göre 270 kat daha hızlı çoğaldığı açıklandı.

9

Çinli bilim insanları yaptıkları bu çalışmanın, koronavirüs tedavisi ve aşısı için önemli bir bulgu olduğunun altını çizdi.

10

Virüsün uğradığı mutasyona göre aşı üretilmesi veya hastayı tedavi şekli belirlenmesi gerektiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir