Corona virüs günlerinde skandal görüntü: Everton'ın İtalyan forveti Moise Kean evde parti verdi.

Corona virüs günlerinde skandal görüntü: Everton’ın İtalyan forveti Moise Kean evde parti verdi.

1

Corona virüs pandemisi tüm neredeyse tüm ülkelerde hayatı durdurma noktasına getirdi. Birçok ülkede salgının durdurulması için sokağa çıkma yasakları uygulanıyor. Fakat bir görüntü büyük bir dehşet uyandırdı ve adeta bir skandala imza atyıldı.

2

Corona virüs salgını dünyada etkisini giderek artırıyor… Tüm dünyada 2.9 milyon kişide corona virüse rastlandı. Bu hastalardan 817 bin kişi virüsü yenerken 203 bin kişi hayatını kaybetti.

3

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Kovid-19 salgınında iyileşen hasta yeniden enfekte olur mu?” sorusuna yanıt verdi. DSÖ’den yapılan açıklamada “Koronavirüsten iyileşen kişilerin ikinci bir enfeksiyonundan korunduğuna dair bir kanıt bulunmuyor” ifadelerine yer verildi.

4

Böylece hastalığı atlatan vakaların yeniden bu hastalığa yakalanabileceği vurgulandı. Birçok ülkede sınırlı sayıda sokağa çıkışlar uygulanırken sosyal mesafe kurallarına oldukça özen gösteriliyor.

5

Corona virüs salgının önlemek için tüm dünya seferberlik ilan ederken bir yandan da skandal görüntüler gelmeye devam ediyor. Salgının ileri boyutta yaşandığı bir ülkede dehşet verici anlar yaşandı…

6

İngiltere bugüne kadar toplamda Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 813 artarak 20 bin 319’a yükseldi.

7

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkede Kovid-19 kaynaklı can kaybı 19 bin 506’dan 20 bin 319’a, vaka sayısı da 4 bin 913 artarak 148 bin 377’ye çıktı.Son 24 saatte 23 bin 115 kişiye daha test yapıldı. Test yapılan toplam kişi sayısı 517 bin 836’ya, tekrarlarla 640 bin 792’e yükseldi.

8

Günlük ölümde 980 ile en çok ölümün görüldüğü 10 Nisan’dan beri dalgalı bir düşüş gösteren can kayıpları, son bir haftada sırasıyla 888, 596, 449, 823, 759, 616 ve 684 olarak kayıtlara geçti.Can kaybı sayısının 20 bini geçmesiyle hükümetin belirlediği eşik de aşılmış oldu. İngiliz hükümetinin Baş Bilim Danışmanı Patrick Vallance, “Süreç içinde 20 bin veya daha az kişinin ölmesi durumunda iyi bir iş çıkarmış olacaklarını” söylemişti.

9

İngiltere’de önlemler bu kadar artırılmış ve vaka sayısı bu kadar yüksek sayılara ulaşmışken, Everton’ın İtalyan forveti Moise Kean büyük bir skandala imza attı.

10

İtalyan forvet corona virüs pandemisi sırasında sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek evinde bir parti düzenledi.

11

Moise Kean’in evinde parti düzenlemesi büyük tepkilere yol açarken Everton kulübünden konuya ilişkin açıklama gecikmedi.

12

Yapılan açıklamada, “Everton kulübü, corona virüs pandemisi sırasında devlet kurallarını göz ardı eden bir oyuncusu hakkında edinilen bilgiler sonrası dehşete düşmüştür.” denildi.

13

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler kullanıldı;”Kulübümüz oyuncuya bu hareketinden duyduğu hayal kırıklığını açıkça belirtmiş ve asla kabul edilemez olduğunu ifade etmiştir.”

14

“Everton olarak hükumetin aldığı kararlara son derece saygılı olduğumuzu ve bu kuralların uygulanmasının önemli olduğunu belirtmek isteriz.”

15

“Sağlık çalışanları inanılmaz fedakarlıklar gösteriyor ve biz de onların bu çalışmalarına saygı duyacağız ve onları en iyi şekilde korumaya çalışacağız.”

16

Moise Kean, İngiltere’de sosyal mesafe ve karantina kurallarını ihlal eden ilk oyuncu değil. Daha önce yine evinde bir hayat kadınıyla birlikte olan Kyle Walker ve toplu halde antrenman yapan Tottenham Hotspur futbolcuları da hükumetin almış olduğu sosyal mesafe ve karantina kurallarını ihlal etmişti.

17

Sezon başında Juventus’tan 27 milyon Euro karşılığında Everton’a transfer olan Moise Kean, mavilerde 26 maça çıkarak 1 gol atıp 2 asist yaptı. Kean, Premier Lig’e ara verilmeden önce oynadığı karşılaşmada haftanın oyuncusu seçilmişti.

18

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı! Maç listesini görmek için buraya tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir