Kim Jong Un sonunda ortaya çıktı

Kim Jong Un sonunda ortaya çıktı

Öldü mü, yaşıyor mu? Sağlık durumu iyi mi, kötü mü?

Tam 20 gün sonra ortaya çıkarak tüm bu tartışmalara noktayı koydu. Kuzey Kore Lideri Kim Yong Un dünyaya ben ölmedim mesajını böyle verdi.

Kuzey Kore Lideri 1 Mayıs dolayısıyla Suncheon kentindeki bir gübre fabrikasının açılışına katıldı.

Kore Devlet Televizyonunun 1 Mayıs’ta çekildiğini açıkladığı görüntülerde koronavirüs salgınına karşın Kim Jong Un’un yüzünde maske yoktu. Herhangibir sağlık sorunu yaşadığına dair bir emare de gözlemlenmedi. Zaman zaman kullandığı baston bile yoktu yanında.

Kalabalık kendisine yoğun sevgi gösterisinde bulundu her zamanki gibi. Alandaki Kuzey Korelilerin yüzünde maske vardı ama sosyal mesafe kuralı gözardı edildi.

Kuzey Kore Lideri kurdele keserek fabrikayı açtı. Ardından fabrikayı gezdi. Yetkililerden bilgi aldı.

Burada da çevresindeki yetkililer ne maske taktı, ne de sosyal mesafe kuralına uydu.

Keyfi yerinde görülen Kim Jong Un’un güldüğü anlar kameralara yansıdı. Sağlığıyla ilgili söylentilere karşın sigara bile içmesi dikkat çekti.

Dünya medyasında haftalardır Kuzey Kore Lideri hakkında ciddi bir kalp ameliyatı geçirdiği bu yüzden sağlığının yerinde olmadığı ya da öldüğü yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump’a da Kim Jong Un’un yeni görüntüleri yayınlamadan kısa bir süre önce o iddialar soruldu. Trump, yorum yapmaktan kaçındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir