O bankalardan 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu. İşte şartlar

O bankalardan 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu. İşte şartlar

1

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından duyurulan Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi kapsamında Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından aylık geliri 5.000 TL altında olan vatandaşlara verilen 6 ay ödemesiz kredi başvuruları kamu bankaları tarafından alınmaya devam ediyor. Bu süreçte bankalara başvuru işlemleri cep şubeler ve internet bankacılığı aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra banka tarafından kredi başvurusu değerlendirmeye alınıyor. Değerlendirme sona erdikten sonra ise banka tarafından başvuru yapan kişinin tarafından kredi değerlendirmesine ilişkin bilgilendirme mesajı gönderiliyor.

2

Temel İhtiyaç Kredisi için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar https://www.vakifbank.com.tr/taksitli-ihtiyac-kredisi.aspx?pageID=238https://www.halkbank.com.tr/21546-bireysel_temel_ihtiyac_destek_kredisi_https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi linkleri üzerinden başvuru ekranlarına kolayca ulaşabilecek.

3

60 aya kadar vade seçenekleri ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır.Belirli ve düzenli bir geliri olan (ticari nitelikli kişiler hariç) ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır.Kredi kullanan kişiye, Hayat Sigortası yapılır.Teminat karşılığı kullandırılır.

4

ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLERZiraat Bankası internet sitesinde başvuru için gerekenler arasında TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, talep edilen kredi tutarı, taksit ödeme gün başlangıcı, hane halkı gelir bilgisi, medeni durum ve bakmakla yükümlü çocuk sayısı yer alıyor.VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLERVakıbank’ten kredi kullanmak için aralarında birer boşluk bırakarak DESTEK TCKN ve HANEGELIRI yazıp 5724’e SMS atıldığında krediye olumlu ya da olumsuz dönüş hemen gerçekleşiyor.

5

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLERHalkbank TC kimlik numarası, doğum tarihi ve cep telefonu gibi bilgiler istiyor.TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİ ÖDEMELERİ NASIL OLACAK?Kredinin kullandırılma şartları ise oldukça uygun. 6 ay geri ödemesiz olarak kredi hesaplara geçiliyor. 6 aydan sonra ise ödemeler başlıyor.

6

FAİZ ORANI KAÇ?Temel ihtiyaç kredisinde faiz/finansman oranı yüzde 0.49 olarak belirlendi. Kredi tahsis ücreti olarak da 50 lira alınacak. Efektif yıllık faiz/finansman oranı yüzde 7.5665 oldu.GERİ ÖDEMELER NASIL OLACAK?10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.ÖDEMELER BAŞLADIBankalar bir süredir topladıkları taleplerden sonra kredi kullanmak isteyenlere yanıt vermeye başladı. SMS ile telefonlara gelen mesajı takip edenler istedikleri tutardaki krediyi kullanabiliyor. Krediyi kullanma işlemleri tamamlandıktan sonra ATM’lerden para çekme işlemi yapılabiliyor. Bankaya giderek herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir